Güvenli Cilt Bakımı

Ürün ambalajı sağlık yönünden önemli bir rol oynamaktadır. Alüminyum paketler en zehirliler arasındayken cam en güvenli ambalajdır.

Paraben gibi bazı plastikler östrojenleri taklit eder. Bu durum hormon sistemiyle büyük ölçüde çakışabilir.

Cilt bakım ürünlerinde sık kullanılan kimyasallar, tahrişe, serbest radikallerin cildinize zarar vermesine ve asit/alkalin dengesinin bozulmasına neden olabilir. Ayrıca, cildinizin biyo-kimyasal ve enerji düzenini de bozabilir. Hastalıkların büyük çoğunluğu toksik kalıntıların birikmesi nedeniyle oluşur. Toksik birikim halinde, cildinizde akne oluşumları ya da erken yaşlanma belirtileri oluşabilir.

Africology’ye Göre Asla Yapılmaması Gereken Şeyler

Africology’de bizler tüketiciye kişisel bir güçlenme kültürü aşılamak istiyoruz. Yıllar süren aralıksız kullanımın ardından kansere bile yol açabilecek bir zehirler kokteyli olabilecek ürünlerin daha çok farkına varmanızı cesaretlendirerek size, tüketiciye kozmetik maddeler üzerindeki içerik etiketlerini okumayı öğretiyoruz.

  • SODYUM LAURET SÜLFATKimyasal Köpük Maddesi
  • PARABENLER - Erkeklerde kısırlığa, kansere, immünotoksisiteye ve alerjilere neden olan bir faktör. Propil Paraben, Metil Baraben ve Bütil Paraben ve daha fazlası için Kozmetik Veri Tabanına Bakınız.
  • DEA-DİETANOLAMİN / MEA-MONOETANOLAMİN  VE TEA-TRİETANOLAMİN: Kanserojen nitrat nitrosamin oluşturabilen hormon bozucu kimyasallardır. Birleşik Krallıkta kullanımları yasaklanmıştır.
  • İZOPROPİL ALKOL SD  - 40: Cildin koruyucu bağışıklık bariyerini bozan, kuruluğa ve tahrişe neden olan solventtir; cildin mikroplar ve diğer zararlı kimyasallara karşı dayanıksız hale gelmesine neden olur. SD-40, yaşlanma lekeleri ve düzensiz pigmentasyona yol açar.
  • PROPİLEN GLİKOL: Cildi kurutan bir madde olup kansere neden olabilir: skin deep’e bakınız.
  • DMDM HİDANTOİN-IMİDAZOLİDİNİL: Vücuda formaldehit salgılayarak cilt reaksiyonlarını, alerjileri, eklem ağrılarını, baş dönmesini ve bağışıklık sisteminin zayıflatılmasını tetikler. Formaldehit yaşam matrisinin hayat süreçlerini baltalar, mortisyenler bu maddeyi mumyalama için kullanır.  Skin deep’e bakınız.
  • EDTA VE DİSODYUM EDTA: Hücre zarlarına zarar veren hidroksi-radikallerin oluşumunu hızlandırdığı, hücrelerde dejeneratif değişiklikleri tetiklediği görülmüştür. HIZLI YAŞLANMANIN ÇABUK YOLUDUR. Skin deep’e bakınız.
  • Formaldehit Salgılayan İMİDAZOLİDİNİL ÜRE VE DMDM HİDANTOİN
  • FENOKSİETANOL: Genellikle Paraben yerine kullanılır. “paraben içermez” şeklinde ürünlerini pazarlayanlar genellikle bu kimyasalı paraben yerine kullanır. Bu içerikle ilgili olarak Madde Güvenlik Bilgi Formu için skin deep linkine bakınız. Kullandığınız bebek ürünlerinde bu içeriğin bulunmamasına dikkat ediniz.

METİLKLOROİZOTİYAZOLİNON VE METİLİZOTİYAZOLİNON:İzotiyazolinonlar tüketici piyasasında bulunan en güçlü alerjenlerden bazılarıdır. Bu koruyucu maddesi 80’li ve 90’lı yıllardaki alerjik temas duyarlılığı salgınının nedeniydi. Bu problemler çoğunlukla söz konusu maddeler “leave-on ürünlerde” kullanıldığında oluşmaktaydı. Skin deep’e bakınız.